Leden 2014

Obraz

30. ledna 2014 v 10:42 | Neros |  Moje malá milá dílka
Divadelní tvar vám dovoluje různé zhůvěřilosti.
Ale ne v osobním životě. Ne všechno se dá nacpat do zákulisí a ne vždycky máte oponu, kterou je třeba spusti ve správný okamžik. Víte, že oponu, co se roztahuje nahoru a do stran vymyslel pan R. Wagner (jehož antisemtismus je v jeho spisech zcela zřejmý, ovšem v operách jen Wágní)?
Fakta fakta fuckta!
X
Hic sunt leones.
A Leontýnka chytila na pasece motýla. Das Schmetterling je překvapivě krásné slovo. Pokud ho vysloví Němec, který pochází z té správné části Berlína. Všichni ostatní to samozřejmě vyslovují, jako... kdyby jim zaskočila krabice na boty.
Inu... a teď povídka, která má s tímto textem společného mnohem méně, než vy máte s chlápkem co žil třista let před Krtčím letopočtem (př. Kr. - shodou okolností Krtčí letopočet začíná ve stejný rok, jako letopočet západního světa, ale u Krtků má jeho začátek skutečný důvod a nejedná se jen o chybu v počítání) na Tchajwanu.
Asi bych měl začít psát úvodníky, které někoho nadchnou pro čtení textu pod perexem...

Psychochologie

11. ledna 2014 v 13:42 | Neros |  Apendix Poetris
Yay!
Výnimočně není téma týdne k Talpinologii, ale to mi snad odpustíte (co vám zbývá, že?). Na pojednání o psychologii počkám, až bude nějaké téma, které má ke krtčí psychologii blíže (jako třeba Citróny). Místo toho se tu s vámi podělím o některé z básní, které jsem musel napsat, protože...
*odkrývá se světelná opona (otázka za půl krtka: kdo ji vynalezl a na jakém principu fungovala?)*
Psychologie, fascinující takřka věda o lidské duši, či alespoň o neurálních pochodech vytvvářejících ty tolik fascinující osobnosti lidských bytostí, sestavená z neověřených a mnohdy neověřitelných teorií, od těch zcela banálních až po transcendentálně-mytologické systémy využívající starověkou symboliku a...
*víte, že Kleinstaaterei je německé pojmenování pro územní rozdrobenost současného německa (a přilehlých afrických oblastí) během trvání Svaté Říše Římské číslice v názvu neobsahující?)*
Takže krom kupy nesmyslů se v psychologii dozvíme jak jednat s různými typy charakteru, jaké ty typy vlastně jsou a jaké mají vlastnosti a tak... Prý je to kvůli tomu, abychom dokázali správně napsat postavu. Fajn, proč ne. Vždycky mi něco neštimovalo, na těch vyšinutcích, co vzešli z mého pera a byli tak ujetí, až to hezké nebylo... ale za to může asi i nedostatek autocenzury. A keksíků.
A aby to nebylo jen tak, tak semestr máme zakončit nějakou tvůrčí aktivitou.
První byla barvy (na základě jednoho testu, kde podle toho, jak se vám líbí který odstín té které barvy lze zhruba poznat, co jste zač. Něco jako když Sherlock Homeless na základě stavu vašich ponožek pozná, kdy jste snídali, že vaše matka byla původně muž a měli byste přestat s kouřením řapíků celeru).
To druhý je charakterizace dvou postav z jednoho monodramatu. Matky a dcery, které si spolu vyměňovaly dopisy. Hrdá matka byla zavřená do vězení, za zabití svého milence, který ji opustil, Tvrdá dcera se potlouká životem a dospívá za dost brutálních okolností... a jmenuje se to Dopis.
Tož tak.

Vari!

9. ledna 2014 v 16:10 | Neros |  Moje malá milá dílka
Aneb třetí Taxikář...
Co se stane a k čemu to bude směřovat? To vám nepovím. Ani nevím, jestli má smysl to někam posílat (teď už je stejně pozdě). Větší smysl asi má dávat to sem, dokud toho nebude napsanýho dost na jedno souborný vydání, kde se splní můj záměr a všechno se to složí jak skládací křeslo.
Na to maj uvaděči grif.

Pekinézská balada

5. ledna 2014 v 17:56 | Neros |  Apendix Poetris
Tak tak!
Vítejte v novém roce a užijte si ho minimálně lépe, než ten předchozí.
A aby se vám lépe usínalo, tady máte něco pro pobavení: