Listopad 2013

Kaktus párty, díl 105

16. listopadu 2013 v 22:42 | Neros |  Kaktus párty
Wolala!
Nechtěli jste, ale jde-li zelí tam, kde se řeky dělí, proti proudu, tedy postav boudu strakapoudům.
Chtělo by to něco divadelního, ale něco na mě leze, a jak jsem dnes už jednou řekl, žádný hezký holky to nejsou. Protože po mně může lézt jen jedna hezká holka a ta tu zrovna není (to bych sem totiž nic nepsal, žeáno).
To byl taky důvod mé dlouhoměsíční nečinnosti, že jsem se pořád věnoval jinému člověku (ach, jaké blaho!), nicméně teď mám zas trochu volna, tak uvidíme... chci sem dát i něco skutečně zábavnýho. A myslím, že tohle není to, co by to mělo být. Hehe. Nejsem vtipnej, protože nepíšu vostrý verše. Nebo si to aspoň myslím.


Zmatení jazyků

13. listopadu 2013 v 15:15 | Neros |  Talpinologické Tlachy
Když se ukázalo, že krtci opravdu používají něco jako řeč, byl to pro talpinologii učiněný objev.
Nechte tu větu vyznít...
To, že nějaký živočich dokáže překládat své myšlení do znaků a metaznaků mluveného a psaného slova dodalo některým talpinologům na slovutnosti, jiné to potopilo.
Proč?

Oáza

9. listopadu 2013 v 20:10 | Neros |  Moje malá milá dílka
Úkol z minulého školního roku, který jsem měl vyšperkovat, ale asi to už nikdy neudělám. Vylepšil jsem to tím, že jsem některé pasáže vynechal. Má to asi stránku a podobá se to... Májové a ještě jedné věci, co se tu přes svoje stáří neobjevila. Ale to napravím. Časem. Toto je taková pocitoffka o fascinaci všemi možnými pajzly, na které jsem narazil.
Tak zas po čase nějaká literatura:

Schul(e )in?

8. listopadu 2013 v 20:47 | Neros |  Bláboly jediného syna Mého otce
In Schulle!
Poslední dobou vstávám dopoledne (v devět), což je fakt paráda. Teda v pátek už o půl osmé, ale to je samozřejmě v pořádku, oproti střední je to naprostá lambáda.
Oproti střední trávím teď ve škole i kusy víkendů, či státní svátky. Pešek, co?
Chtěl jsem si jen napsat nějaký článek, protože výjimečně jsem odpoledne doma... s tím se pojí dnešní zážitek.
Kráčíš po náměstí. Jsou dvě hodiny odpoledne a ty máš pocit, že začaly prázdniny. Že teď už můžeš dělat cokoli a jakkoli dlouho a nastane dlouuhé volno, ve kterém... už se do školy nevrátíš. To volno bude trvat jen do zítřejší osmé hodiny ranní, nicméně už v pět tě vyděsí, že se flákáš. Co teď? Buď tvůrčí!
Tvůrčí jsem nebyl, místo toho jsem přečetl pár povídek a básniček a některé z nich i ohodnotil, ale na psaní ještě není pozdě, naopak se blíží na nejlepší hodina... doufám, že aspoň zamává, protože se se mnou moc nebaví.
Ale to sem chcel! U m je hrozně divnej pocit, že dělám něco neproduktivního. Já si to občas uvědomím racionálně, ale to je tak všechno, co s tím pocitem udělám (občas ho ještě rozpustím ve vanilkové buchtě), ale poslední dobou, co žiju něčím, co se dá s množstvím fantazie a půl kila drcené nadsázky nazvat pracovním vytížením (ve skutečnosti jsem ve škole a dělám velice umění), jsem si zvykl být, když už v ničem, v tvůrčím zápřahu. Jen v začátcích jsem měl tolik vůle a tolik nápadů k tvorbě. Takže myslím, že se dá o naší škole prohlásit, že podporuje tvůrčí ČINNOST studentů. Protože opravdu tvořím. Je pravda, že teď spíš shromažduju náměty, protože na víc není čas, ale průběžně se úspěšně prokousám grapefruity.
A taky sem tam dokončím nějaký text.
Chcelo by to sem nějakou básničku.
Jaká byla poslední? Áha. Tak zkusím najít něco dobrého, čím bych vás mohl oblažit.
Má babička říkala, že vyzvracet se jednou za rok lidskému organismu prospívá.
Ještěže neví, jak bouřlivé večírky se občas kolem mne dějí.
Což mi zas připomíná - dneska jsem nešel na párty. Je to akce s husí letkou, ale cítím se unavený (včera jsem se potkal s Efrítkou a mám pocit, že bývám lepší společník. I když, nač vést duchaplnou konverzaci, když před vámi leží skvělé jídlo? (což nijak neospravedlňuje konverzaci o chlastacích historkách, když před námi leželo skvělé jídlo)) a zítra zase vstávám a chtěl jsem mít chvilku klidu. Zítra odpoledne zas budu neklidný, tak třeba zas porodím.
Mňáu?