Květen 2013

Tlustí lidé neexistují

2. května 2013 v 23:34 | Neros |  Bláboly jediného syna Mého otce
Jedna má bývalá sestřenice se tvářila vždycky hrozně pohoršeně, když jsem o někom řekl, že je tlustý.
Teda, vždycky jsem říkal, že je někdo "tlustej," ale teď nehodlám rozpatlávat, mou jazykovou hygienu (ségra si čistí jazyk a vždycky, když to zkouším, tak se málem udávsím (to je, že se člověk dáví a dusí a neví, co z toho má dělat dřív).
Prostě mi bylo vysvětleno, že to není hezké, říkat o lidech, že jsou tlustí a to dokonce, i když tlustí jsou. Toto byla jedna z mých prvních srážek s tím typem ženské logiky, která je tak křivolaká, až není neprůstřelná, jen nezasažitelná.
Začal jsem tedy používat slova jako korpulentní, oplácaná, prostorověvýraznější, silnější, a tak. Mně to přišlo hloupé, ale má (nutno podotknout, že hubená) přítelkyně, a asi i ti tlustí lidé, co díky těmto slovům zázračně přestali být tlustí, byla spokojená.
Výjimkou samozřejmě byli obézní lidé, kterým jsem takto s jejich obezitou (jakožto diagnózou) nemohl pomoci.
Dnes jsem měl ale sen, ze kterého mi krom naprosté zkázy lidstva utkvěla i tlustá paní na chudách. Můžete si domýšlet, jestli si to vymýšlím, nicméně to jistě neexistuje, narozdíl od tančící mrkve.
Zase je pravdou, že když všechny prostorově výraznější lidi zařadíme do kolonky: tlustí, dost to omezí naše možnosti škálování tloušťky. Když je někdo oplácaný, je to lepší než být prostě tlustý. Zní to, jako by měl ještě rezervu... a myslím, že na tom je celé to přejemné přejmenovávávání postaveno. Aby měli lidé pocit, že by na tom mohli být i hůř.
Takže naprosto chápu, tuhle snahu tloušťku vymýtit (protože všechny boje začínají v našich hlavách, no ne?), lidé pak budou zdravější a žít déle a víc se jich vleze do šalin. A hlavně se budou cítit lépe. Protože prostě nebudou tlustí.

Jasně, chápu, proč někomu to označení vadí. Každá žena chce někdy slyšet, že je krásná, i když si to o sobě navenek nemyslí. uvnitř ano. Je to biologická potřeba. Musí mít nějaké znaky, které by partnera přitahovaly. To samozřejmě neznamená, že tloušťka není sexy, jen se občas stane, že se v přehršli jednoho znaku ztratí všechny ostatní. A muže to vytáčí, když jim jejich atletičtější kamarádi pokládají na pupky piva (protože se jim tam pak nevleze dost vlastních)... jen není nic na tom přiznat si to a postavit se tomu jako chlap, nebo morče, jak chcete. Protože to lidi asi vytáčí nejvíc, že vy to víte, oni to ví, ale jen vy máte koule to říct nahlas.
To totiž bývá na tlustých lidech to srandovní. Jak se snaží dělat, že to tak není.
Třeba dnes v autobusu byla jedna holka v uplé košili a sukni. Kdyby to na ní nevytvářelo dojem, že se prokousala sadou sýrových bochníků, a kdyby bylo vidět, že jí to nesedí, když vstala a část její pokožky se už chtěla nadechnout a tak se vylezla podívat ven a rádoby svůdně na mě zamrkala, tak by mi to nevadilo.
Nejlepší tlouštíci jsou takoví, kterým to nevadí. Tak nosí volné oblečení a důstojně brázdí ulice, protože my, rachitičtí, vyhublí otravové je nedokážeme ani obejmout, natožpak nasr*at.