Září 2011

Na Hota!

16. září 2011 v 11:13 | Neros |  Talpinologické Tlachy
Krtčí společnost je velmi prudérní a explicitní zobrazování nahoty a erotiky jako takové bylo dlouhou dobu nemyslitelné. Proto krtci používají (tak, jako skoro pro všechno) velice komplikované a rafinované frazémy, kterými vás ale nebudu zatěžovat.
Pan profesor Dr. Ali Al-Maluk Harabra CSc. a profesor StýF se dlouhou dobu zabývali, proč jsou krtčí národy, jež se textíliím vyhýbají (až na slavné modré kalhotkami), jako romský spoluobčan policejní hlídce (popřípadě policejní hlídky romským spoluobčanům), tak neuvěřitelně stydlivé.
Po prozkoumání mnoha stěn, pokrytých vrypy a jejich pečlivém prozkoumání se ukázalo, že je chorobná touha vyhýbat se nahotě (jež je pro krtky přirozeně přirozená) je způsobena chybou v přepisu, což není nic překvapivého.
"Vy nahé nesochařovi!"
I takto vytržená z kontextu zní velice fatálně.
Po pečlivém prozkoumání a porovnání s velice vzácným záznamem, ukrytém v Aristotelově pozůstalosti (ukazuje se, že je to jediná věc, kterou tento muž přispěl moderní vědě (má se za to, že byl prvním Talpinologem vůbec, ale místo věnování se něčeho užitečného, vytvářel nesmyslné teorie o nebeské mechanice a jiných, které zahalily lidskou mysl na další jedno a půl tisíciletí) se ukázalo, že věta měla znít následovně:
"A rychle posunové do dům na velké kopci, kde bude šťastní a jídlu dostatečný."
Mnozí z vás se podiví, PROČ SAKRA ZROVNA TAKOVÁHLE VĚTA? A CO NÁM JE DO KRTČÍ NAHOTY?
Tato věta zabrzdila krtčí společenství na stovky generací. Způsobila prohloubení druhé deprese z neschopnosti sochat, a usměrnila všechny největší krtčí myslitele k jediné věci.
Ano, tušíte správně.
K modré kalhotkami.
Šok co?

Bratři v krytu

9. září 2011 v 16:27 | Neros |  Talpinologické Tlachy
Lidé, co hlasují pro témata týdne mi dost zavařují (a čerešně to teda nejsou!), ale rozhodl jsem se s tím poprat. Proto se dnešní talpinologické okénko bude točit okolo literatury.

Ten jeden

5. září 2011 v 22:05 | Neros |  Talpinologické Tlachy
Ano, mohl bych psát o tom, jak píšu, co píšu, co chci napsat a kam mě mé pero vede... Jenže cítím, že to není to, co bych chtěl sdělit.
Proto jsem založil rubriku, jejíž zkratka je TT. Už chápete můj záměr?
*Rodící se nápad, jehož vtipnost je skryta zhruba stejně dobře, jako vřed na zadku Britské královny*
Proto vám dnes budu vyprávět o "svém příběhu". Není tak docela můj. Je to příběh dvou krtků, jejichž život je mnohem složitější, než si všichni myslí.