Fejeton

16. května 2011 v 14:56 | Neros |  Výmysly mé choré mysli
Ha! Všem se omlouvám za dlouhou prodlevu. Byla zčásti způsobena mou leností, zčásti mou leností a zčásti mou... no... leností a ještě tím, že jsem žádné ze svých nových dílek nemohl zveřejnit.

To se teď ale mění.
Je tu cosi, co je asi fejeton (vycházel jsem z wikipedistické definice, takže si nejsem jist).
Každopádně na střední průmyslovce ve Zlíně na oboru elektrotechnika byl vyhlášen jedním ze dvou nejlepších fejetonů ve třídě (já vím, nic moc).
Pak přidám edit.

Endeavour jede!!
EDIT: Edit nepřidán(a). Ale když už o tom nemluvím, Raven zas něco přidala... užívejte dnů :)Co mi daly a co mi vzaly reklamy

Když jsem byl ještě malý chlapec, trávil jsem hodiny a hodiny sledováním plešatého pána, který měl víc prstenů, než mozkových závitů, a jehož neustálé opkaování stejných slovních spojení mi připomínalo roztomilé teletubbies (ty jsem neměl rád, protože televize místo bříška by mohla fungovat jedině, kdyby měli ti děsivě se usmívající, přerostlí plyšáci nějakou zástrčku. Na druhou stranu chápu, že by taková zástrčka mohla ohrozit psychické zdraví mnoha dětí. Otázkou je, jestli odstranění zástrčky pomohlo).
Tento muž mne vždy hypnotizoval svou pleškou, neutuchajícím údivem a lehce idiotským úsměvem po vyslovení každého čísla, které končilo na "devadesátdevět haléřů". A to se vyplatí.
S neuvěřitelným napětím (při proudu 4 kA) jsem očekával, s jakou skvělou, zázračnou novinkou se vytasí dnes.
A přicházelo jedno překvapení za druhým.
Nejdříve to byl zázračný, gelový pancíř na auto, který vás ochrání i před hadím uštknutím (měl by se vypít, ovšem je zakázáno výrobek konzumovat) a v případě nouze se z jeho obalu dá udělat i deštník (jen za neuvěřitelných 999,99 Kč plus ještě poštovné, balné, vodné a stočné). Pochopitelně za jedno balení po dvou kusech, přičemž minimální množství k odběru je pět balení.
A to se vyplatí.
Poté to byla naprosto geniální pánvička z kosmického materiálu (když vezmu v potaz, že většina impaktních kosmických těles je ze železa, tak nechápu, čím byla tak převratná). Z té se daly udělat plavky, tři typy protéz a skvěle sloužila i jako stojan na tužky. Navíc neobsahovala takřka žádné karcinogenní látky, prostě jen nebyla vhodná k tepelné úpravě pokrmů. A to vše prosím pěkně za neuvěřitelných 1999,99 Kč bez DPH, ROH, LOH a LOL.
A to se vyplatí.
No a pak tam byly takové skvělé věci, jako mixér, který rozdrtí kosti i beton (vhodné na zbavování se nepohodlných svědků, když už jste jim nazuli betonové botky, ale nechce se vám do přistavu), pak nože, které rozkrájí i molekuly (ideální pro přípravu atomové bomby na tisíce hostů... teda... způsobů) a pak znovu zázračný pancíř v tubě a geniální pánvička a pak zase to a ono a ještě to...
Prostě, když jsem viděl Horstovo nadšené výskání už asi tak potřístépadesátédruhé, přestalo mne to bavit a začal jsem strkat prsty do zásuvek.
Takže jak jsem poučil z příšerného pořadu, za jaký se dá teleshopping považovat?
Vytvořil jsem si několik životních zásad, například:
Nikdy nevěř chlapovi, který má víc prstenů, jak vlasů- má v sobě totiž stejně upřímnosti, jako jeho asistentka chytrých otázek.
Nikdy si neobjednávej věci z televize, ve skutečnosti jsou vždy horší/menší/rozbitější, než v televizi.
Dřív, než zjistíš, kde má Horst vlasy, najdeš skutečně praktické využití jeho výrobku.
Pak mne to také naučilo, že plýtvat svým volným časem na sledování teleshoppingu je na houby. Lepší je televizi rozdělat a zjistit, jak funguje. Když to nejde, vymyslet, jak ji vyhodit do vzduchu.
Takže co mi reklama vzala?
Kus dětství.
A co mi dala?
Mé budoucí zájmy.
A to se přeci vyplatí.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Charlie Charlie | Web | 16. května 2011 v 17:18 | Reagovat

Já na Horstovi taky vyrůstala :D

2 Alex Alex | 17. května 2011 v 19:33 | Reagovat

Já na Horstovi nevyrůstala. Cítím se deprivovaná :D

Nicméně tento fejeton si své umístění na nejvyšších příčkách pomyslného třídního žebříčku rozhodně zasloužil :)
(A oni doopravdy existují lidi, kteří jsou schopní si z takových pořadů něco objednat? Vážně?O_o)

(Mimochodem, tvůj blog asi bojkotuje Mozillu. Komentáře jdou přidávat jen z Opery. Zvláštní.)

3 neros-san neros-san | 17. května 2011 v 21:19 | Reagovat

Charlie, to ti nezávidím :DD

Alex, nemáš proč. Vidíš, co to ze mne udělalo. To a jistá hudba :D
Ano.. ti lidé jsou ovšem jen legendami, zaprvé je nikdo neviděl a ten, kdo je viděl je viděl ve svěrací kazajce, jak se šíleně smějí ve vypolstrované místnosti.

Každopádně doufám, že už toho nechal :)

4 EL EL | 17. května 2011 v 22:59 | Reagovat

mě se zdá, že si vyrůstal u CARTOON NETWORK.
taky to nebyl Horst, ale JOHNNY QUEST.....nebo (taky) SCOOBY-DOO???
OFFšem ten MIXÉR mne velmi pobavil :D (mimochodem - pozdravuje Tě Honza K.) :-D
hele, vzpomínáš si na "játýrka, játýrka" ?
http://zpravy.idnes.cz/rusti-policiste-zatkli-kanibala-zrovna-si-pochutnaval-na-jatrech-py9-/zahranicni.asp?c=A110517_131323_zahranicni_stf :-D  :-D  :-D

5 neros-san neros-san | 19. května 2011 v 17:57 | Reagovat

EL: Na játýrka nelze zapomenout :D:D
No... vzhledem k tomu, že jsem to psal z pohledu někoho jiného, mohu si pár ((ne)podstatně velké množství) fabulací dovolit :D
Ke je pravda?
Na Zdi.
Nikoli assbookovské..
Vždyť já se ani nehrabu v obvodech, ani nevyhazuju věci do vzduchu (narozdíl od člověka, kterému jsem to psal- u něj si zase nejsem jsit, zda-li vůbec kdy viděl Horsta v akci *999,9999.99 liber, vážení a Dáni! Všechny ty prsteny jsou opravdu těžké!*)
Johny Quest... tak se to jmenovalo... já si nikdy nemohl vzpomenout :D

6 Evženie Evženie | 19. května 2011 v 21:10 | Reagovat

Skvělé, skvělé, skvělé! Někoho mi to připomíná... Někoho hodně blízkého... :-D  :-P

7 neros-san neros-san | 23. května 2011 v 9:07 | Reagovat

Evženie: Och, to doufám, že ne! :D

8 Nicholas Nicholas | 28. května 2011 v 16:29 | Reagovat

:D :D Je pravda, že úvod "když jsem byl ještě malý chlapec" mě trochu zarazil a zaváhal se mnou zdali to číst (čekal bych něco trochu méně slohově-ondráškovského... jako třeba: "když jsem byl ještě malé selátko...") ale nakonec převládla zvědavost... a záchvaty smíchu, jež následovaly :D :D

Řekl bych, že Horst Fuchs patří mezi ty persóny mezinárodní kultury, o kterých se dá říct, že ten kdo je nikdy neviděl - o něco přišel, a ten kdo je viděl až moc - taky (úspory a duševní zdraví)

Off-topič: Ví někdo, který chytrák psal ten článek o tom ruském kanibalovi? "Podle ČTK lidojed vyšetřovatelům podrobně vysvětlil a ukázal, jak po vraždě svého známého rozřezal a kusy těla pohodil do řeky Moskvy." - Jak jim to pro Roye mohl ukázat?! To se jako nějaký náhodný moskvan nabídnul, nebo to šlo z řad policistů? ... :D

9 neros-san neros-san | 29. května 2011 v 12:59 | Reagovat

[8]: Vzhledem k tomu, že jsem to psal jako slohovku pro Kubu (z hvězdárny), nemohl jsem zolit něco pro mne (tak) typického :D
Vždyť viz.[5]:

:DDD

To šlo z řad nepohodlných oligarchů :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama