Úryvek ze skupinové terapie

27. listopadu 2008 v 21:39 | Neros |  Snový svět mých snů

S trhnutím jsem se probudil na tvrdé dřevěné židli. To byl ale hnusný sen. Konečně na mě přišla řada, po tom muži co si tvrdí že je Ježíš Kristus, takže mohu promluvit o tom co cítím... Třeba to někdo pochopí, ale spíš ne. Jak vždycky.
"Ahoj, já jsem Neros a trpím schizofrenií. Taky jsem Likantrop, ale o tom až později. Jsem tady jen kvůli tomu, že mi nikdo nevěří a hlavně kvůli tomu, že mne nikdo nechce poslouchat. Mám druhou duši, bylo jich sedm. Občas mi do všeho kecá a je otravný, ale na druhou stranu má většinou pravdu. Protože narozdíl ode mne, zná principy tohoto světa, jak to chodí a probíhá. Takže mi říká, co dělám špatně. Nenávidím ho, protože zabil ženu kterou jsem miloval. A to je jedna z věcí proč bych se ho nejraději zbavil. Kdyby to šlo. Kdybych ho ale neměl, stalo by se mnohem víc věcí než se stalo, jelikož jak už jsem předeslal, jsem likantrop."
Nikdo mne neposlouchal, alespoň se tak tvářili.
"Jak je vám jistě známo, likantropie je nemoc. Duševní, alespoň podle většiny těch blbů v bílých pláštích. Likantropie je z mého úhlu pohledu a z mé zkušenosti psychickým stavem, který se projevu změnou psychického rozpoložení. A docela tím trpím. Trpím... ostatně trpím na mnoho věcí. Především ale na zlomené srdce. Pocházím z jiného světa. Vznikl jsem v hlavě jistého mladého muže. A dopadlo to tak, že mi zabil jedinou ženu, kterou jsem miloval. Pak chtěl zabít mě. A skončilo to tím, že jsem převzal jeho tělo a tím jsem natrvalo opustil svůj svět. Teď musím tvrdnout tady. Ve světě, kde jsem nikoho neznal, ale kde jsem si naštěstí našel lidi, kterým můžu důvěřovat. Bohužel z principiálních důvodů nenávidím lidstvo jako takové.Zklamalo mne. Stejně jako vaše city. Bohužel jsem jim podlehl. Hledám lásku, ale vzhledem k tomu, kolik smrti jsem způsobil, kolik jsem jí viděl a kolik jsem jí zažil, tak nejde mluvit o romantismu. Jsem cynik. už mi nic jiného nezbýcá. Zároveň jsem romantik. Zvláštní kombinace...."
"Pane Boušek, už pojďte, je večerka." Řekl mi ošetřovatel.
"Jistě... Vidím že jste mi neuvěřili, proto přijdu i příště, abych vám to pověděl, aby jste věděli jak se cítím. Aby jste věděli čím jsem si prošel!"
Odváděl mne na pokoj a muž, který byl na řadě po mě, vyprávěl co všechno viděl, když kombinoval marihuanu snad i s pracím práškem.

Mladého muže s kruhama pod očima odváděl ošetřovatel pryč. jednak bylo pozdě a jednak muž už proslov ke kruhu prázdných židlí měl dokončit. Bylo to smutné a melancholické- muž povídal svůj životní příběh pouze skupině židlí, na kterých snad viděl lidi...

S trhnutím jsem se probudil na tvrdé dřevěné židli. To byl ale hnusný sen. Konečně na mě přišla řada, po tom muži co si tvrdí že je Ježíš Kristus, takže mohu promluvit o tom co cítím... Třeba to někdo pochopí, ale spíš ne. Jak vždycky.
"Ahoj, já jsem Neros a trpím schizofrenií....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sineira Sineira | 28. listopadu 2008 v 0:02 | Reagovat

Ahoj. Píšeš skvěle, přesně ten styl, který mám ráda.

Pěstuješ si své alterego jako vstup do fantaskního světa, a vyřazuje (nadřazuje?) tě to nad ostatní. Jsi jiný a proto chceš být jiný, chceš se odlišovat a proto se odlišuješ. Jsi chytrý a nestydíš se to ukázat, to se cení. Je to trochu jako dark teenage poetry, ale chytřejší a racionálnější. Prosím, nikdy nepřestaň psát.

...

Promiň že jsem ti na ICQ neodpověděla hned.

2 Neros Neros | Web | 28. listopadu 2008 v 7:29 | Reagovat

HUH! Děkuju... A ozveš se mi až tam budeš?

3 Kaname Kaname | Web | 28. listopadu 2008 v 7:49 | Reagovat

Povedený a ten konec je přímo geniální..

4 Dan Dan | 11. února 2009 v 23:26 | Reagovat

je to skvělé ten styl se mi líbí...:)

5 sisi/ctenar sisi/ctenar | 14. července 2009 v 14:18 | Reagovat

Lidé trpí na spousty věcí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama