Až podzim zakryje první vločka....

23. listopadu 2008 v 20:56 | Neros |  Bláboly jediného syna Mého otce
Tak nám asi umrzne pes. Je totiž menší než kočka.

Troška poezie na začátek a teď tedy k tomu sněhu. On náš pes vážně má těch třicet centimetrů. I s ušima. Bez uší dvacet. Co byste taky mohli chtít po Pražském krysaříkovi?? Malý, černý, ušatý- aspoň že to nekrade a nekouše. A když po tom hodíte sněhovou kouli... radost pohledět. Má to takový srnčí běhy, sloní uši a krátkou srst, což je ideální kombinace do tohohle počasí. Vylezl ven, označil strom a začal klepat kosu. Ne, že bych byl necita, tak jsem poklidil zemědělský nástroj, aby se neřízl, ale on se začal třást zimou. A jelikož se mi nechtělo volat výtah zpátky, nešel jsem mu pro obleček a tak jel tzv. "na lehko" A kamže jel? Udělali jsme si s drahými offroadďáky pěkný víkend. Projeli jsme v pěti autech údolí bílého potoka
To byla cesta- po okolí, po lesních cestách a jiných účelových komunikacích, potokem, pak různě lesem a tak. Trasa byla plánována a zkušebně zajeta ve středu, a tak nás sobotní ranní lehký snížek lehce zaskočil. Se slovy: "Za chvíli to přestane" a "První sníh roztaje" jsme jeli vstříc zatímzeleným kopcům. Po pěti kilometrech se z nich staly plněbílé kopce a viditelnost se viditelně snížila. Ne, že by nás to odradilo a tak výprava zdárně pokračovala přes šmelcovnu (kde bylo beznadějně plno) a hadůvku (kde bylo také plno, ale vody) až do předklášteří, do penzionu s velice nápaditým názvem který jsem zapomněl. Tam někteří z nás měli ubytování a zbytek večeři.

Chtěl jsem psát o sněhu a místo toho jsem zkratkovitě vylíčil naše zdolání "cest mimo cesty" protože ta s prvním sněhem bezprostředně souvisela. Před námi napadal sníh, krajina byla panensky čistá a inspirativní, my jsme zařadili 4x4 a roztomilost krajiny jsme rozjeli. Ne, že by mě to těšilo, ale za sněhem jsme se vydali až k větvím smrků, plných bílé peřiny, na cesty kudy dlouho nikdo neprojel a neprojede, nedotčenými úbočími kopců, kochali jsme se panoramaty z hřebenů kopců a vůbec, dal by se z toho udělat diktát. Prostě krásný výhled a potěcha pro mou romantickou duši. A vyjeté koleje v bílé krajině, nadávky při zapadnutí v blátě zase potěcha pro cynika- co víc si přát než takový výlet s první pořádnou sněhovou nadílkou??

Snad jenom zrušení stupidních obchodních strategií, kdy od konce října vysí nad regály symboly vánočních "tradic" Tím myslím umělohmotné řetězy, polystyrenový sníh, a všudypřítomné fotky vánočních stromečků a spokojených děti se slogany typu: "Vánoce s Tescem, jsou prostě hezké" nebo prozaičtější: "Nakupujte u Plusu, dárky nejsou z mínusu." Prostě mne sejří bezbranost řadových občanů proti masové reklamě a obchodním techtlemetlům velkých řetězců. Spokojený bych byl, kdyby vánoce měli až od tří králů, protože nám jejich reklamy musí neustále připomínat že se další stresové situace typu štědrovečerních rán (lákalo mne napsat ran):
=>Já: Haloo?? Jelzin: Zdar ty vole, pojď ven, musím ještě koupit dárky.<= ; se blíží.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kaname Kaname | Web | 23. listopadu 2008 v 21:10 | Reagovat

No jo no, s reklamama nic neuděláš, taky to nesnáším - jedině s tím a tím výrobkem budou vaše Vánoce dokonalé a hlavně si nezapomeňte vzít půjčku... a tak dále... Fuj.

2 Neros Neros | E-mail | 24. listopadu 2008 v 9:10 | Reagovat

Je to prostě hnus.

3 Solář Solář | E-mail | Web | 21. prosince 2011 v 15:12 | Reagovat

Tady se mi líbí... ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama