Výsada odejít

24. října 2008 v 23:46 | Neros |  Moje malá milá dílka
Takže máme tu Výsadu odejít, ale Vy neodcházejte, mám toho pro Vás víc *muhehe and devil smile*Ticho.

Téměř naprosté ticho. Jen temné hučení za osmirkovaným oknem.
Barva kolotoče se už dávno opotřebovala a zbyla jen silně zrezavělá kovová konstrukce. Přesto se sedátka otáčela.
Nejspíš to bylo díky písečné bouři, která venku zuřila a jenž by ještě před několika lety působila ve střední evropě dosti nepatřičně.
Pěkné počasí mělo tu výsadu odejít.

Vroce 2021, 1.září, se nová fašistická republika svobodné Koreje, kdysi známá jako KLDR, rozhodla vyslat jadernou bombu. Směr: Brusel. Radar bývalých USA, umístěný v zaniklé ČR střelu zachytil a spustil poplach. Každému to bylo jedno a bomba zasáhla evropský parlament.
Oni měli tu výsadu odejít.

Spojené státy přestaly existovat. Severní Amerika se rozdělila na několik desítek států. Jediné co si ponechalo dříve slavnou zkratku bylo třináct kolonií na východním pobřeží. Zbytek Států se kvůli vzrůstající ceně ropy a snižující se ceně dolaru rozdělil na několik samostatných územních celků.
USA měly tu výsadu odejít.

Celá Evropa se sjednotila v jednu obrovskou monarchii s jednotnou měnou- Eurolibrou. Každý bývalý stát představoval region Císařství spojené Evropy.
Nezávislost měla tu výsadu odejít.

Region Koruna česká, strategicky umístěná uprostřed celého evropského kontinentu, se pro svou polohu stala raketovou základnou a centrem pro rozvoj průzkumu a průzkum vesmíru. Plány nevyšly. Pražská jaderná elktrárna, největší na světě, aby mohla zásobovat obrovská podzemní výzkumná centra, měla nehodu. Nehoda se projevila jako obrovský výbuch. Selhalo ovládání nového, výkonějšího a dosud bezporuchového systému chlazení. Přehřálo se jedenáct reaktorů z třiceti šesti. Okamžitě po výbuchu zamřelo 3,5 milionu lidí.
Oni měli tu výsau odejít.

Rakety v silech byly odpáleny. Nevýhoda automatiky. Jaderný spad pokryl více než třetinu Evropy. Francie, Německo, Česká republika, Itálie, Polsko, Rakousko, Slovensko, Dánsko, Nizozemí a území v nížině Černého moře byly zamořeny radiací. A lidé umírali. Protiatomové kryty zely prázdnotou, jelikož vše přišlo příliš rychle a to co to stihli nebyli dostatečně rychlí, takže ozářen nadkritickou dávkou byl každý druhý v těchto oblastech.
Tihle všichni měli tu výsadu odejít.

Z budovy bývalé školy se koukám na dětské hřiště teď znova trpící pod náporem větru a písku. Vzpomínám si ještě, jak jsem tu před desetiletími běhal venku na slunci a smál se. Kdysi dávno. Dnes je vše jinak. Přes mračna prachu už nebylo vidět slunce, vegetace téměř vymizela, zásoby pitné vody došly před léty a jídlo (myslím pravé jídlo) i tatrgel též. Jíme naše přátele týden co týden.
Na rameno mi dopadla velká, těžká a silná ruka. Já se s klidem na srdci otočil a Slimův baryton mi oznámil: "Už pojď a těš se. TY máš tu výsadu odejít..."


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lit Lit | Web | 27. února 2009 v 10:05 | Reagovat

Hu, miluju sci-fi s postapokalyptickým tématem, a tohle bylo trochu v duchu tohoto strhujícího žánru.

Opakování myšlenky na konci každého odstavce je zajíavý nápad a úplně na konci způsobí zajímavou tečku.

Kdybys ještě vyhledal chybičky a opravil je, myslím, že jako celek by to bylo perfektní.

2 uaoapqtxdy uaoapqtxdy | E-mail | Web | 28. května 2009 v 20:58 | Reagovat

EpPn4C  <a href="http://pgebwmbifbmh.com/">pgebwmbifbmh</a>, [url=http://prgfhosmciwf.com/]prgfhosmciwf[/url], [link=http://lznahrainwny.com/]lznahrainwny[/link], http://onqcrclbkwvf.com/

3 Ivet Ivet | Web | 13. února 2011 v 23:49 | Reagovat

Páni. A on bude rok 2021 už za chvíli. 8-) Ale já bych si nedovolila tě sníst, i když bych si určitě pochutnala. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama