Paradisse Kise

27. října 2008 v 14:04 | Neros |  Japanesse!!
Další recenze tentokrát na:
Po delší době nic nedělání jsem se rozhodl napsat další recenzi na anime profláklé z Animaxu (jinde je skoro ani nesleduju, protože mě vždycky strašně bolí za krkem když koukám na youtube s vyvalenýma očima, prohnutým krkem a pusou dokořán). Tentokrát jde o Paradise kiss a jedná se o anime, které mne nejdřív ani malinko nazaujalo. Zkoukl jsem prostředky pár dílů a nějak nevnímal děj. Nelíbila se mi kresba, ani hlavní hrdinka, kterou je Yukari.

Jak už to tak v anime bývá, Yukari je obyčejná středoškolačka než někoho potká. Přesněji řečeno než potká George. Ten ji zavede za svými přátely, sdružujícími se pod módní značkou Paradise Kiss a ač z nich má Yukari nejdřív malinko strach, později zjistí že jsou vlastně docela hodní (až na George, který se chová někdy jako strašný hajzl). Paradise Kiss tvoří vlastně jen čtyři lidé, kterým ale chybí modelka, kterou najde právě George- návrhář. Další postavou je malá, roztomilá, leč dospělá Miwako která se mi jako jediná z postav vzhledově líbí. Je prostě KAWAIIIIII a vlastně jsem pořádně nepochopil co ve firmě Paradise Kiss dělá. Vím že je zamilovaná do Arashiho, mladého punkera s vlastní skupinou a snem o tom, že jednou bude mít turné. A čtvrtou osobou je Daisuke, která je chlap ale za ženun se vydává od mala.AS-Paradise-Kiss

Paradise Kiss je anime o módě a tak mne zezačátku moc nezaujalo. Pak jsem se jednoho večera tak strašně nudil, až jsem byl donucen dokoukat jeden díl do konce. Ending byl parádní, tak jsem si řekl, že příště zkouknu i opening a celý díl. Po dohrání závěrečné písničky (Do You Want To) jsem zůstal sedět s otevřenou pusou a říkal jsem si, proč jsem se na to do háje nepodíval dřív. Ač se mi kresba skutečně, ale SKUTEČNĚ nelíbila, zvykl jsem si. Zaujalo mě něco jiného... dialogy. Ty jsou perfektně napsané a díky nim mne zaujal i příběh. Co na tom, že je jaksi profláklý: Je holka, která chce být modelkou a která má tu možnost aby se jí sen splnil a občas váhá jestli tedy ano nebo ne. Hlavně mne, jakožto velkého romantika, zaujala vedlejší linka a to vztah mezi Yukari a Georgem. George je děvkař, čistý děvkař. Ale umí být i gentlemanský, na což většinu holek dostane, bohužel. Yukari se s ním snaží žít ale nějak to prostě nejde, George se chová arogantně a na měřítka Paradise Kiss je to bishík jako vyshítý. a hlavně co, tak jejich dialogy jsou skutečně úchvatné.

Anime od oblíbeného Madhousu (Chobits) a od režiséra Osamu Kobayashi stojí za to. Kresby si prosím zkuste nevšímat (pokud jste na to tak hákliví jako já) ale třeba opening (Lonely in Georgeous) mne dokázal fascinovat tak, že jsem musel vidět další díl... A dílů má Paradise Kiss jen dvanáct takže si na to určitě najděte čas, stojí to za to.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kaname Kaname | Web | 19. listopadu 2008 v 14:12 | Reagovat

Paradise Kiss je jedno z těch anime, které prostě člověk musí vidět. Ta kresba mi zas tolik nevadila. Nejdřív jsem si o tom taky myslela svoje - něco o pitomém přesládlém shoujo, kde si další pipka plní svůj sen -, ale jde fakt o úchvatnou podívanou :) Naprosto si mě získal příběh, zhudebnění a naprosto perfetkní charaktery. Zrátka, tomuhle nejde nepropadnout - je to dramatické, vkusné, příjemné, tvůj vkus chválím a jsem ráda, že ses k tomu dostal :))

2 Neros Neros | E-mail | 19. listopadu 2008 v 20:23 | Reagovat

Když nemáš co jiného sledovat, jde celkem těžko se tomu vyhnout... xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama